Hogyan zajlik egy újszülött fotózás?
- Lívia Bata
- May 6
- 2 min read
Az újszülött fotózás előtt szinte minden szülőben ott van egy kis bizonytalanság.
„Mi fog történni?”„Mit kell csinálnunk?”„Mi van, ha a baba sír fog?”
Teljesen természetes kérdések ezek, hiszen egy egészen új élethelyzetben vagytok, és szeretnétek a lehető legjobbat a babátoknak. Ebben a cikkben végigvezetlek azon, hogyan zajlik egy újszülött fotózás, hogy pontosan tudd, mire számíthatsz.
Időpont egyeztetés, még a baba születése előtt
Az újszülött fotózásnál az egyik legfontosabb dolog az időzítés. A legideálisabb időszak általában a baba 7–14 napos kora. Ezért sokan már a várandósság alatt bejelentkeznek a fotózásra, majd a baba érkezése után beszéljük meg a fotózás pontos dátumát. Előre megbeszéljük mindig, hogy melyik stílus áll hozzátok a legközelebb. Szeretnétek life style képeket vagy "becsomagolós" wrappolós képeket, esetleg mind a 2 stílust szeretnétek.
A fotózás napja
Amikor megérkeztek (akár stúdióba, akár otthoni fotózásra kerül sor), nem kezdünk azonnal fotózni. Van idő: lepakolni, kényelmesen elhelyezkedni, megnyugodni Ez különösen fontos, mert a baba is érzi a hangulatot. A cél az, hogy egy nyugodt, biztonságos légkör alakuljon ki.
A fotózás a baba ritmusához igazodik
Ez talán a legfontosabb: nem a baba alkalmazkodik a fotózáshoz, hanem a fotózás a babához. Mindenre van idő, ezért sem csak 1 órás egy újszülött baba fotózása. Van idő az etetésre és az altatásra is.
Ezért egy újszülött fotózás általában hosszabb, mint más típusú fotózás – mert minden a baba tempójában történik.
A fotózás
Sokan attól tartanak, hogy nem tudják majd, mit kell csinálniuk. Mindent végig megmutatok a fotózás során. A babát is mindig úgy adom a kezetekebe, hogy nyugodt vagy alszik.
A fotózás során:
segítek a beállításokban
mutatom, hogyan tartsd a babát
Családi képek
Az újszülött fotózás nem csak a babáról szól. A fotózás során mindig elkészítjük az első családi képeket is, az anyukás és az apukás képek mellett természetesen.
Mi van, ha a baba nem alszik?
Ez az egyik leggyakoribb félelem és teljesen meg is értem. Sokszor kiszámíthatatlanok a babák, de minden baba megnyugtatható. Eddig az összes fotózáson eltudtam altatni a babákat. Előfordul, hogy nem alszik végig a baba és ez nem is gond. Ilyenkor elkészítjük a családi fotókat és a babáról is tudok úgy képeket készíteni, hogy ébren van.
A baba hangulatát nagyban befolyásolja, hogy milyen lelki állapotban vagyunk. Teljesen normális, hogy izgultok. Reggel el kell készülni és ez még plusz nyomást is tesz rátok. De ez nem baj, a stúdióban mindig törekszem a nyugodt hangulatra és ezt a babák is mindig érzik.
A legfontosabb, hogy érezzétek jól magatokat a fotózás során. Tekintsetek úgy erre a pár órára, hogy picit pihenni is tudtok míg én fotózom a babát.





Comments